Marjánek uspořádal i v roce 2014 slavnostní vánoční koncert. Za přispění města Mariánské Lázně se podařilo zorganizovat v neděli 21. prosince příjemné vánoční odpoledne pro více jak stovku návštěvníků a obyvatel města. Již před samotným koncertem se před Anglikánským kostelem shromažďovaly desítky diváků, kteří si mohli delší chvíli zpříjemnit občerstvením ve foyeru kostela nebo nákupem u vánočního stánkaře. Na program upozorňoval poutač před kostelem.

DSC04658_web_01

Ve 14 hodin se ale konečně všichni návštěvníci dočkali a koncert v přeplněném kostele začal. Na úvod programu jsme si formou krátkých scének připomněli několik známých i méně známých předvánočních a vánočních zvyků. Tradičním zvykoslovím provázel diváky moderátor v českém i německém jazyce. Vrcholem se stal tanec svatých Lucií, které v nových šatech doslova zářily.

Po krátké přestávce, kdy se diváci mohli opět občerstvit, zazněla úvodní koleda vánočního pásma „Cesta k Betlému“ a na pódium již přicházel chudý lid. Andělé zvěstovali radostnou novinu o narození Ježíše Krista. Vylekaní pastýři se nad tím zamýšlejí a také spěchají k Betlému. Pásmo bylo zakončeno zpíváním několika chodských koled. A na úplný závěr si Marjánek s diváky zazpíval známou koledu Tichá noc v české a německé verzi.
K vánoční atmosféře přispělo svařené víno a vánoční speciality, které se podávaly hned v úzké chodbičce u vstupu do provoněného kostela. Mnohým návštěvníkům malé občerstvení přišlo v chladné dny vhod.

DSC04684_web_02

Koncert se konal za přispění města Mariánské Lázně, společnosti CUP Vital a přátel folklorního souboru Marjánek. Na akci upozorňoval plakátek, který byl umístěn v dopravních prostředcích hromadné dopravy, ve vybraných hotelech, v informačním centru a v Mariánskolázeňských novinách. Další informace byly umístěny na webu pořadatele.