Mariánský podzim

15. – 18. září 2022, Mariánské Lázně

Třetí víkend v září bude v Mariánských Lázních ve znamení zpěvu, tance, dobrého jídla, pití a zábavy. Město se během čtyř dnů promění v lázeňskou kulisu pro 17. ročník mezinárodního folklorního festivalu MARIÁNSKÝ PODZIM, který přivítá účinkujíc z Čech, Slovenska a dalekých Kapverd.

Festival bude zahájen ve čtvrtek v odpoledních hodinách ochutnávkou vína za doprovodu slovenského folklorního souboru Raslavičanik. V pátek bude program pokračovat představením muzikantů, kteří vezmou diváky na procházku po městě a budou jim k tomu hrát nejznámější české písničky.
Ke shlédnutí bude vystoupení folklorního souboru Rozmarýnek, který odpoledne vystoupí na kolonádě. Ve večerních hodinách se uskuteční galakoncert „Roztančení divadlo, aneb to nejlepší z folkloru“ v Městském divadle.

Víkendový program nabídne v ulicích města velké množství představení. Jedním z hlavních bodů programu je krojovaný průvod městem. Kolonádu zaplní jarmarečníci a na hlavní scéně na kolonádě se představí tanečníci ze Slovenska a afrických Kapverd. Vystoupí zde i foklórní soubor Stázka z Teplé nebo moravská Kalina. V krátkých vstupech na diváky čeká hudební překvapení a tradiční program doplní folklorní přípitek.

Scéna v kavárně Lesní mlýn nabídne české folkorní soubory – Klíček, Kalinu a domácí Marjánek. Dalším bodem programu bude tajemné folklorní okénko na zámku Kynžvart.

Na sobotní nabitý program naváže i pestrá neděle. Pokud návštěvníkům v sobotu vyhládlo, mohou přijít v neděli dopoledne na „Marjánkovskou snídani“, ke které zahraje soubor Klíček.

Na festivalu vystoupí české soubory Stázka z Teplé, Kalina z moravských Babic, Klíček z Horšovského Týna a Rozmarýnek z Mariánských Lázní. Ze slovenských Raslavic přijede soubor Raslavičanik a z Kapverd do Mariánských Lázní zavítá soubor Bawtuquinhas.

Na festival Vás zve folklorní soubor Marjánek, Město Mariánské Lázně, Léčebné lázně Mariánské Lázně, Villa Patriot a mnoho dalších partnerů.